Ganoderma-pokračování /6
II. Příloha: Japonské studie.
Japonská lékařská věda potvrdila pozitivní účinky Ganodermy.
Lékaři na celém světě považují za důležité, aby léčiva měla dobrou kvalitu. Zvláštní účinky Ganodermy jsou označovány novým lékařským výrazem „adaptogenní" (napravuje porušenou rovnováhu). Dlouhodobé výzkumy a experimenty, které byly prováděny v japonských nemocnicích a výzkumných ústavech, potvrdily v každém ohledu pozitivní účinky Ganodermy. Prokazatelně je účinná při léčení takových nemocí, jejichž příčinou je některá porucha krevního oběhu. Jsou to tyto nemoci:
1. Nízký a vysoký krevní tlak.
2. Srdeční nemoci způsobené krevním tlakem.
3. Krvácení do mozku, vysoká hladina krevního cukru, zúžení cév.
4. Klimakterické nepravidelnosti, potíže při gynekologických nemocech.
5. Zácpa, zlatá žíla.
6. Chronický zánět jater (hepatitida).
7. Potíže při močení, časté nutkání na močení.
8. Žaludeční vřed, vřed dvanácterníku.
9. Alergická onemocnění dýchacích cest.
10. Chronický katar průdušek, astma.
11. Záněty kloubů, revmatická onemocnění.
12. Nespavost, letargie, neuróza.
Jelikož Ganoderma harmonizuje funkce organizmu, byl u krevního tlaku zjištěn dvojí účinek: Krevní tlak zvyšuje i snižuje. Podporuje přirozenou samoléčivou schopnost organizmu, posiluje jeho obranné pochody (imunitní systém).
Při užívání Ganodermy zjišťují někteří jedinci „záporné" (nepříznivé) účinky, zejména v počátečním období léčby: mohou se projevovat závratě, pocity slabosti, nutkání k močení a stolici. Toto je normální jev, který signalizuje, že bylo zahájeno odstraňování nahromaděných jedovatých látek z organizmu.
Pacienti s cukrovkou mohou ztratit mnoho cukru, pacienti s revmatismem mohou přechodně pociťovat silnější bolesti. Tento jev je pouze důsledkem normálního funkčního přizpůsobování organizmu a nesvědčí o ničem jiném než o účinnosti Ganodermy. V závislosti na tělesném stavu pacientů tyto příznaky zmizí během několika dní. Jelikož Ganoderma představuje přirozenou účinnou látku, dá se aplikovat společně s běžnými léky a dokonce snižuje jejich vedlejší účinky.
ZÁPORNÁ REAKCE - PŘECHOD NA KLADNOU REAKCI
Jestliže tělo přechází z kyselého do zásaditého stavu, vylučují se jedovaté látky z organizmu. Tento přechod může v daném okamžiku vyvolat různou reakci. Typicky k ní dochází během 3 - 10 dnů. Projevy jsou u různých osob různé; u některých pacientů jsou jen mírné, zatímco u jiných mohou být dosti vážné. Jakmile projevy pominou, začne pacient pociťovat příliv energie.
Ganoderma (čínsky LINGZHI)
Ganodermy, které patří do skupiny hub, považují Číňané již po tisíce let za jedinečný a zázračný prostředek, který umožňuje dosažení vysokého věku. Podrobnosti a různá pojmenování se takto vyskytují v historických čínských knihách o léčitelství, např. „Kniha o léčivých bylinách Shen-Nung" nebo „Přehled léků připravovaných z léčivých rostlin".
I. Proč se Ganoderma dosud nepoužívala v lékařství v širokém měřítku ?
Ganoderma pomáhá udržovat a zlepšovat zdravotní stav. Až do současné doby se však u Číňanů a čínských lékařů její používání významněji nerozšířilo, a to z těchto důvodů:
1. Rostlinu je obtížné sbírat. Na Ganodermy se všeobecně narazí jen náhodně. Když se přece najde, je snadno možné, že je napadena a poškozena hmyzem, nebo že houba vzhledem ke svému stáří již dávno své léčivé schopnosti ztratila.
2. Existuje velmi mnoho podobných druhů a účinný druh se právě nepodařilo najít. Během uplynulých 30 roků bylo jenom na Tchaiwanu nasbíráno více než třicet různých druhů Ganodermy.
3. Ganodermy není možné nasbírat včas, aby si takto uchovaly svůj léčivý účinek. Když se Ganodermy najdou, pak vlivem zestárnutí již nemají téměř žádný léčivý účinek. Mladé Ganodermy mají nahořklou a sladkou chuť, avšak tato chuť se téměř zcela ztratí, když ztvrdnou do kožovitého stavu
Účinné jsou pouze rostliny mladé, které jsou ještě ve stádiu růstu.Ve stáří max.90 dnů.